Přehled látek pro ušití společenských šatů

Najít okouzlující dámské večerní šaty na ples nebo klasické a jedinečné koktejlové šaty bývá pro každou ženu nelehký úkol. Bojujete mezi nádherným luxusním stylem a napjatým rozpočtem? Touha po krásných stylových šatech, které z Vás udělají princeznu a přitom nebudou nehorázně drahé, je mi dobře známá. Jak být hvězdou plesu za přijatelnou cenu?

Kategorie látky na šaty byla v poslední době značně opomíjená. Před nástupem plesové sezóny, ale napravujeme naši lenost. Přečtěte si nový článek o společenských látkách, které jsou vhodné na ušití různých šatů. Pro každou uvádíme příklad.

Můžeme Vám nabídnout pomocnou ruku a ukázat látky s vysokou kvalitou za dobré ceny. Když si šaty necháte ušít na míru, vyhnete se noční můře většiny žen, přijít na společenskou událost ve stejných šatech, jaké má hned několik dalších kolem.

1, Látky s elastanem
Z elastanu se převážně šijí jednoduché šaty, které je možno doplnit krajkou. Tmavší šedá působí luxusně a lichotí postavě.

Tmavě šedý úplet (110 Kč za 1 m)
látka s elastanem

2, Splývavý materiál satén
Z metráže jsem vybrala krásný satén. Kombinuje béžovou a zelenkavou barvu s plisé. Nedostatky na postavě zakryjete zajímavým plisováním. Není potřeba žádný složitý střih. Vhodné na hladké šaty dole rozšířené, látka je splývavá.

Levný satén (155 Kč za 1 m)
splývavý satén

3, Transparentní krajky s přídavkem elastanu
Krajka je variabilní materiál, pod který se hodí jednoduché přiléhavé šaty ve stejné nebo kontrastní barvě. Výsledek je velmi efektivní a má tu výhodu, že na další ples stačí vyměnit podkladové šaty za jiné.

Růžová krajka se 4% elastanem
růžová krajka

4, Na malé černé šaty

Černá barva je elegantní, nadčasová a opticky zeštíhlující klasika. Neváhejte ji zpestřit nevšedními detaily a zajímavými šperky.

Černá látka s plastickým vzorem. Šatovka za 166 Kč v prodeji
látka na černé šaty

5, Antický styl
Šifón si v posledních letech vydobyl v plesových šatech výsostní postavení. Je to jemná průsvitná tkanina. Používá se jako průhledná vrstva na podkladovou látku a antických šatů tvoří hlavní složku. Vytváří průsvitné elegantní záhyby.

Béžový šifón za 145 Kč
látka na antické šaty

6, Tradiční taft

Taft může být přírodní nebo syntetická látka s kovovým vzhledem. Působí vznešeně a je nezapomenutelný díky svému šustění. Má charakteristický měňavý efekt, kterého si nejde nevšimnout. Hodí se jak na pouzdrové šaty, tak na šaty korzetového typu s nabíranou sukní.

Vyšívaný taft za 260 Kč
vysivany taft

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *