Lněné látky

Lněná látka má mnoho atraktivních vlastností. Lněné košile, halenky, kalhoty, šaty, tuniky jsou menahraditelné hlavně v létě, při cestování, v horkém prostředí. Přínos oblečení lněného spočívá v tom, že poskytují chlad díky struktuře tkaniny, která umoňuje proudění vzduchu. Prádlo se nelepí na pokožku a umožňuje tělu lépe dýchat. Len je vysoce absorční a dobrým vodičem tepla. Dovede absorbovat vlhkost a pokud se zpotíte nebude se cítit mokře. Vlhkost pohltí a odpaří. A co se týče vodivosti tepla, ta se projevuje tak, že teplo rychle unikne a to zlepšuje chlazení.

S orientálním vzorem
len orientalni vzor

Len se také osvědčil jako přírodní materiál ve zdravotnictví. Je vyzkoušeno, že je vysoce kontabilní s lidskou buňkou a antibakteriální. Nošení oblečení se lnu po chirurgickém zákroku a nebo poranění urychluje hojení.

Šedý melírek
73o024K

Dále lněné tkaniny snižují sluneční gama záření a chrání tělo před slunečními paprsky. Lněné povlečení je antistatické, což vysvětluje, že prádlo zůstává čistší delší dobu. V zimě izoluje a v létě chladí. Lékaři je doporučují pro alergiky a pro dermatologické pacienty. Velké možství výhod lnu převažuje nad nevýhodou a to je krčivost materiálu což je součástí přírodního půvabu. Len je perfektní ekologická tkanina pro zdravé oblečení, bydlení a pohodu.

Tmavě růžový
DSC_6091_01

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *