Dekorační látky růže

O vánocích se vše blýská a hraje kouzelnými barvami. I mě pohltila dekorační horečka a zatoužila jsem po vylepšení interiéru. Z obyčejného nápadu na ušití několika dekoračních polštářků vznikl docela monstrózní projekt. Všechno začalo nákupem nádherné látky s květinovým vzorem. 100% bavlněné plátno mě stálo 145,- Kč za 1 metr. Šířka 110 cm. Celkově do e-shopu s bytovým textilem přivezli 4 různé varianty růžiček.

Znáte ten pocit, když něco vidíte a strašně se Vám to líbí, ale vůbec netušíte, co z toho vytvoříte? U patchworku zcela běžná záležitost :-).

Závěs

závěs do ložnice

Start byl dobrý

Vždycky jsem toužila po romantické ložnici, která hraje pestrými barvami a květinovými vzory. Dosavadní bílé stěny ložnice a ponurý nábytek nabízely nespočet variant pro změnu. Jako první se vymalovalo, pak se přistoupilo k rychlé inovaci nábytku. Dvířka komody dostaly růžový nádech a zašlé úchyty na skříních byly vyměněny za tmavě růžové. Samotná látka s růžičkami se uplatnila na závěsech a dekoračních polštářcích. Tip pro Vás: Obyčejné bílé damaškové povlečení jsem rozstříhala a sešila s květinovými pruhy. Moderní povlečení bylo na světě.

Tmavá kombinace s růžemi

bavlněná látka růžičky

Světlá varianta

bavlněná látka s květy

V Ikea probíhala akce na levné ratanové křesílko, netrvalo dlouho a už se vezlo domů :-). Nebojte se přeplácanosti, kombinace látek s většími a menšími motivy zaručí jemnou, krásnou a romantickou ložnici. Trošku mi to připomíná styl staré dobré Anglie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *