Batika z fáčoviny

Fáčovina je volně tkaná látka ze 100% bavlny. Je to tkanina lehká, vzdušná a prodyšná. Na fáčovině oceníte široké využití a cenovou dostupnost. Dá se snadno barvit a tím Vám umožní mít látku, jakou potřebujete. Hodí se na šály, tuniky, letní šaty, záclony, závěsy, obal na bylinky.

Kde koupit levnou fáčovinu na batikování?
Fáčovinu prodáváme 1 metr o šířce 140 cm stojí 40,- Kč.

1, Režná fáčovina před namočením v horké vodě.

2, Po namočení změkne a zhoustne. Srážlivost 10%.

3, Fáčovinu jsem se rozhodla obarvit metodou batikování. Kdy záleží pouze na Vaší fantazii, jak se kus látky rozohdnete nabatikovat. Existuje mnoho způsobů batikování, já jsem vybrala proužky. Látku jsem srolovala do podelného válečku a na několika místech zagumičkovala.

4,Pro nabarvení jsem koupila v drogérii barvu na látky (Iberia Classic). Pokud nechcete mít zabarvené ruce, tak při manipulaci s fáčovinou použíjte rukavice. Barvu jsem rozspustila ve vodě o teplotě 90°C a do ní na 20 minut ponořila zagumičkovanou fáčovinu.

5, Poté vymácháme ve slané vodě, aby se barva ustálila (můžete použít i ocet). Na závěr několikrát propereme v čisté vodě a usušíme. Takhle vypadá výsledek.

4 komentáře u „Batika z fáčoviny“

  1. Tenhle nápad se mi hodně líbí. Vedu kroužek výtvarné výchovy v domu mládeže a určitě to s dětmi vyzkoušíme.

  2. Dobrý den na vámi uváděném odkazu jsem fáčovinu nenašla a mám docela problém ji sehnat i jinde. Naporadili byste mi prosím. Děkuji Zuzka

  3. Dobrý den potřebovala bych 6m režné fáčoviny….byla bych moc ráda kdyby jste ji měli jsem velice silné postavy tak bych si chtěla ušít něco batikovaného na sebe….děkuji Bartáková

  4. Dobrý den prosím máte režnou fáčovinu na batikování?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *